Seo Uyumlu Tanıtım Yazısı Nasıl Olmalı - Malatya Web Tasarım - Privategrup

Seo Uyumlu Tanıtım Yazısı Nasıl Olmalı

Seo Uyumlu Tanıtım Yazısı Nasıl Olmalı

Seo Uyumlu Tanıtım Yazısı Nasıl Olmalı

Bildiğimiz şeklinde Google çok da uzak sayılmayacak bir dönemde yeni Google caffeine sistemine geçtiğini resmi olarak açıkladı. Aslına bakarsak açıklamaların ve webmaster forumlarında mevzuşulanların dikkatlice incelenmesi sağlandığında, görülebilir ki Google her köklü güncellemesinde, her vakit daha DOĞAL arama neticelarına doğru ilerliyor.

Google yeni bir etkene daha çok değer verdiği zaman, hiç şüphe yok ki bu etkili webmaster kesimi tarafınca çok fazla kullanılıyor, Google bunun kullanılmamasından yana değil elbet ki. Fakat zamanla bu etkenlerin spam haline gelmesine sebep olan kişilerin sayısındaki müthiş artış, bizlerin yeni filtreler ile karşı karşıya kalmasına sebep oluyor.

Yeni sistemde de doğallık teriminin üzerine giden Google, tanıtım yazısı ve toplumsal imlemeservislerinin önemini artırmış görünüyor. Biz tanıtım yazısı üzerine eğilecek olursak, tanıtım yazısı ile beraber karşımıza eşkıymet sayfa kavramının çıktığını görürüz.

Eşkıymet Sayfa Kavramı Nedir?

Forumlarda tanıtım yazısı satışı yapan arkadaşların konularını inceleyecek olursanız, hemen hemen tüm kişilerin tanıtım yazısı satışı yaptıkları sitelerin wordpress alt yapısına haiz olduğunu görürsünüz. WordPress sitelerde de her sayfanın “Title, description ve keywords” değerleri farklı olarak atanmaktadır.

Sizin içeriğinizin oto kiralama üzerine olduğunu düşünecek olursak ve tanıtım yazısı verdiğiniz sitede oto kiralama ile ilgili bir yazı yayınlattığınızda, naturel olarak title, description ve keywords değerleri sizin sektörünüzle eşdeğer bir sayfa elde edeceksiniz. Buna eşkıymet sayfa kavramı diyebiliriz.

Tanıtım yazıları Kalıcıdır

Tanıtım yazısını doğal kılan en önemli etkenlerden birisi budur. Aslen tanıtım yazıları sizin hakkınızda başka sitelerin birşeyler yazmasıdır. Fakat başkaları sizden bahsedecek kadar öne çıkan bir siteye sahip değilseniz, bir ücret karşılığı bu tür yazıları sitelerden alabilirsiniz. Burada yazı organik değil gibi algılanabilir, sadece site içeriğinin sizin sektörünüz ile ilgili olması ve hiçbir vakit silinmiyor olması yazıyı organik kılacaktır.

Yazı içerisindeki yer edinen linklerin de bigün sonrasında, bir hafta sonra, bir ay sonrasında ve bir yıl sonrasında dahi hala orada içeriyor olması; zamanla arama motoru örümceklerinin onu Google linklerde yansıtmasını elde edecektir. Fakat yansımayan linklerin bir faydası yok olarak idraklanmamalıdır, çünkü Google alt yapısını gizlemek adına sürekli farklı önlemler alan bir kurumdur.

Tanıtım Yazısı iyi mi Olmalıdır?

Tanıtım yazısı sizin sektörünüzle ilgili olmakla beraber sitede tabiri caizse sırıtmamalıdır. Mevzu ile alakalı doğal bir anlatıma sahip olmalı ve minimum 150 kelime civarı olmalıdır. Daha uzun yazılar elbet ki kelime / bağlantı oranı açısından daha organik duracaktır.

Yazılarınızın uzunluğuna oranla yazıda bulunacak olan link sayısını belirlemelisiniz. Fakat önerilen miktar her yazıda 3 linkin yer alması şeklindedir.. Yine sitenizin durumuna bakılırsa bu linklerin hedefleri değişebilir fakat bizim önerimiz bir linki anasayfanıza 2 linki kategori sayfanıza yönelik almanızdır.

Bunun sebebi anasayfanız ile alt sayfalarınız arasındali link seviyesini korumaya yöneliktir. Anasayfanızın 5 bin linke sahip olması ve alt sayfalarınızın hemen hemen 100 link civarında kalmış olması, site adına inorganik bir konum anlamına gelir.

Tanıtım yazısı nedir, iyi mi olmalıdır şeklinde sorulara cevap aradık. Tanıtım yazısı temalı yazı dizimizde bir sonraki yazıda tanıtım yazısı hangi sitelerden alınmalıdır, tanıtım yazısı niye alınmalıdır ve tanıtım yazısı alırken kriterlerimiz neler olmalıdır gibi soruları cevaplayacağız. Sizde bir sonraki yazımız için cevaplamamızı arzu ettiğiniz merak ettiğiniz mevzu var ise tanıtım yazısına dair konu altından yorum olarak sorabilirsiniz

Yorum Yaz